PŘÍPRAVA NA GDPR - Užitečné odkazy

GDPRObecné nařízení o ochraně osobních údajů, označované jako GDPR (General Data Protection Regulation), představuje právní rámec ochrany osobních údajů platný na celém území Evropské unie. Obecné nařízení o ochraně osobních údajů je přímo použitelné. Platí tedy na území členských států Evropské unie, včetně České republiky bezprostředně. Nařízení vstoupí v účinnost dne 25. května 2018, kdy nahradí zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

INFORMAČNÍ WEBOVÉ STRÁNKY
Ministerstvo vnitra připravilo pro zájemce z řad veřejné správy nové internetové stránky k problematice ochrany osobních údajů. Na webových stránkách naleznete kromě právních předpisů, metodická doporučení, odpovědi na nejčastější otázky stejně jako odkazy na další relevantní informace a zainteresované instituce. Zveřejněny jsou také vzdělávací pomůcky.
CHATBOT GDPR
Ministerstvo vnitra iniciovalo vznik robota na chatování tzv. Chatbota GDPR. Otázky k obecnému nařízení o ochraně osobních údajů lze klást na stránkách Svazu průmyslu a dopravy České republiky, kde byl uveden do provozu automatický komunikátor disponující databází otázek a odpovědí k obsahu a podstatě nařízení.

DALŠÍ UŽITEČNÉ ODKAZY
Webové stránky Úřadu pro ochranu osobních údajů (obsahují příručku GDPR, otázky a odpovědi, dokumenty k GDPR a další užitečné informace).

Webové stránky Evropské komise obsahující základní informace o GDPR, informační letáky k různým aspektům a dopadům GDPR a přehledovou infografiku (vše v češtině).

VZDĚLÁVÁCÍ PROGRAM
Ministerstvo vnitra připravuje vzdělávací program k tématu GDPR, který bude určený pro obce I. typu, pověřence na zpracování osobních údajů, interní auditory obcí III. typu a pracovníky spisových služeb obcí III. typu a krajských úřadů.

Leták MV k GDPR

Vytvořeno: 1. 2. 2018