Postup při žádání o připojení

Občané plánující relizaci nové bytové nebo podnikatelské výstavby nebo jejich projektanté, obdrží technické informace o možnosti napojení stavby na vodovodní a kanalizační řád na základě nimi zadané údaje o stavbě, které jsou obsahem evidenční žádosti .

Požadavky na vyjádření k projektové dokumentaci z hlediska existující vodárenské a kanalizační soustavy v Kunštátě a ve Zbraslavci a podmínek připojení se podávají písemně na adresu MěÚ Kunštát, osobně v kanceláři VHO nebo elektronicky niznerova@kunstat-mesto.cz  .

K vytvoření předpokladů pro provedení samotné vodovodní a kanalizační přípojky a navázání obchodního vztahu o dodávce vody a odvádění odpadních vod slouží Přihlášení odběratele, kterou vyplňuje odběratel a potvrzuje provozní technik provozovatele vodovodů a kanalizací po napojení vodovodní přípojky odběratele na vodovodní řad nebo kanalizační přípojky po jejím napojení na kanalizační stoku. Na základě údajů z Přihlášky odběratele vyhotoví provozovatel Smlouvu, po jejimž podpisu je odběratel oprávněn odebírat dohodnutou službu a je povinen za poskytnuté služby řádně platit dohodnuté zálohy a faktury vyúčtování.

Ceník za uvedené služby naleznete zde.