Kunštát - oficiální stránky města

Hrnčířský jarmark 2015

XXIII. Hrnčířský jarmark v Kunštátě se bude konat ve dnech 19. a 20. září 2015.

Přihláška pro výrobce keramiky bude na těchto stránkách ke stažení od 1. března 2015.

Přihláška pro prodejce občerstvení bud
e na těchto stránkách ke stažení od 1. března 2015.Výsledky soutěže "keramická mísa 2014"

Počet výrobků v soutěži: 57                    (42 v roce 2013)
Počet hlasujících návštěvníků: 679      (422 v roce 2013)

Návštěvníci letošního hrnčířského jarmarku rozhodli svým hlasováním:

1. místo
 Eva Trbušková, Okrouhlička2. místo
Tomáš Vágner, Bělina, Roztoky u Prahy 
3. místo
Eva Pikartová, Kunštát


 

Kontakt:
Město Kunštát
mu@kunstat-mesto.cz, tel. 515 534 300

Městská knihovna
knihovna@kunstat-mesto.cz, tel. 515 534 312


  

 

V roce 1993 se město Kunštát stalo pořadatelem I. Hrnčířského jarmarku. Byl jednodenní a představilo se zde kolem 20 prodejců keramiky a jiného řemeslného zboží z nejbližšího okolí. O rok později se jarmark zahajoval již v pátek s účastí 45 prodejců a od roku 1995 Kunštát žije jarmarkem od pátku do neděle. Vymezil se i charakter jarmarku a to pouze na keramické výrobky.
Vítáme každým rokem prodejce z celé ČR a jejich zboží si prohlédne na 15.000 návštěvníků. Získal si také svůj respektovaný termín, s kterým se počítá – a to vždy 3. víkend v měsíci září.

Přípravy jsou v plném proudu – přihlášky k účasti, kulturní program, nezanedbatelné je i technické zázemí prodejců i návštěvníků. Máme radost, že tradice jarmarku vstoupila do své druhé desítky s tak obrovským zájmem ze strany keramiků i návštěvníků – je prezentován jako druhý největší Hrnčířský jarmark v republice – v posledních letech byl zájem keramiků tak velký, že z kapacitních důvodů již nemůžeme umožnit všem zájemcům představit své výrobky. 

  

Ve dnech jarmarku se tedy náměstí Krále Jiřího změní v otevřené hlediště i jeviště, jeho plochu zaujmou stánky s keramickým zbožím. To vše po celé dva dny doplňuje bohatý kulturní program. Snažíme se návštěvníkům představit atraktivní a zajímavé umělce, kteří svým vystoupením doplní atmosféru jarmarečních dnů. Hrnčířský jarmark je organizačně velmi náročnou akcí, ale i velkým svátkem pro kunštátské obyvatele, kteří se aktivně podílí na jeho přípravách.

Věříme, že i v letošním roce se podaří organizátorům sestavit jarmark tak, aby se stal skutečnou přehlídkou řemeslného umění a nabídne návštěvníkům nepřeberné množství tvarů a glazur na užitkové i dekorativní keramice. Zůstane nejen „prodejní“ akcí, ale i místem setkání s přáteli a potvrdí se tak slova zpěváka Jarka Nohavici, kteří při svém koncertě v Kunštátě řekl: „...ty hrnky přitahují dobrý lidi.“

Na shledanou v Kunštátě!

 

 

 

 

 

Dnes je neděle, 25. ledna 2015, svátek má Miloš

úvodní stránka kontakt