Nový systém odpadového hospodářství

Typ: ostatní | náš tip
popelniceV roce 2022 čekají občany města změny v systému odpadového hospodářství!!!

Město Kunštát s účinností od 1. 1. 2022 přistupuje k několika opatřením, která směřují v první řadě k vyšší vytříděnosti komunálního odpadu a v druhé řadě k minimalizování nákladů na ukládku, což zabrání skokovému zdražování této služby.
Na nádoby pro směsný komunální odpad budou umístěny RFID čipy svozové firmy. Svozový čip je možno umístit jak na plastovou, tak i na kovovou popelnici. Svozový čip za odpad bude instalovat svozová firma v listopadu a prosinci 2021, a to po předchozím vylepení nálepek (etiket neboli známek), které občané obdrží na ekonomickém oddělení MěÚ Kunštát, a sice v úředních hodinách: v pondělí a ve středu mezi 7.00 a 17.00 (polední přestávka 11.30–12.30) nebo v městském informačním centru: od pondělí do pátku mezi 8.30 a 16.00 (polední přestávka 12.00–12.30). Svozové nádoby občanů označené městským logem budou v den řádného svozu opatřeny RFID čipem a poté budou vloženy do systému evidence odpadů. Z tohoto důvodu žádáme občany, aby v den svozu v daných měsících své nádoby po jejich vyprázdnění neuklízeli, ale ponechali na místě do večerních hodin.

Kompletní informace jsou zpracovány v listopadovém zpravodaji

Vytvořeno: 22. 11. 2021
Poslední aktualizace: 22. 11. 2021 12:57